KontaktBlog     JPK   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Pliki do pobrania

Trzy proste kroki

Krok 1: Uruchom plik instalacyjny
Krok 2: Naciśnij przycisk Instaluj
Krok 3: Ciesz się z programu!


sobota, 17 marca 2018

Poprawiona procedura zapisywania i synchronizacji danych podczas pracy w sieci. W pewnych warunkach dane podczas pracy w sieci mogły nie być zapisane poprawnie, obecnie zapisywanie jest wymuszone. Może to spowodować drobne spowolnienie pracy w niektórych wypadkach, ale bezpieczeństwo danych jest najważniejsze.

W module Kontraheni dodano mechanizm weryfikacji unikalności identyfikatora kontrahenta (NIP, PESEL). W przypadku większej ilości kontrahentów o tym samym NIP lub PESEL wiele funkcjonalności nie będzie działać prawidłowo, w tym raportowanie obrotów. Warto zadbać o porządek w bazie danych.

W przypadku drukowania przelewu do faktury, termin płatności będzie zawsze umieszczany.

W przypadu, gdy w programie wybrano opcję "nie jestem płatnikiem VAT", program drukować będzie fakturę bez VAT. Znika opcja oznaczenia takiego dokumentu jako "Rachunek". Stanowi to realizację zaleceń Ministerstwa Finansów. W takiej sytuacji należy też w stopce umieszczać przepis ustawy, na podstawie którego podatnik stosuje zwolnienie z VAT. Szczegółowe informacje w PDF.

piątek, 16 marca 2018

Nareszcie mamy trochę czasu, aby zająć się swobodnym rozwojem aplikacji, bo wszyscy już przygotowali i wysłali swoje pliki JPK. Ilość zgłoszeń do pomocy technicznej spadła kilkukrotnie i dopiero teraz zaczęły one dotyczyć czegoś innego, niż podatki. Kolejny taki sezon w lipcu, gdy wejdą pozostałe formaty JPK.

Wiele korekt technicznych w różnych miejscach programów. Rozbudowano moduł Administrator. Poprawiono wygląd podświetlenia w oknie Kontrahenci, teraz jest bardziej eleganckie i przejrzyste.

piątek, 9 marca 2018

Ulepszenia i poprawki w programie Warsztat. Teraz układ okienka zlecenia jest swobodniejszy, pozwoli w przyszłości na obsługę nowych opcji. Zmieniono nazwy zakładek tak, by lepiej odpowiadały rzeczywistości. Dodano łatwiejszą obsługę eksportu danych online z bezpośrednim podglądem wyeksportowanych danych. Dodano podgląd faktury do zlecenia w czasie rzeczywistym.

Zaczynamy etap korekt w modułach Towary oraz Magazyn, przygotowujący do wprowadzenia pełnej obsługi JPK_MAG. Zmieniono nieco układ kolumn modułu Magazyn, poprawiono wypełnianie pól tabeli. Nie będzie już dostępny dokument Dowód dostawy, w przypadku sprzedaży wysyłkowej bezwzględnie należy wystawiać normalną fakturę. Dodano w tabeli pola dotyczące daty faktury.

Dla zachowania zgodności z JPK_MAG i zapewnienia prawidłowego księgowania, nie będzie już dostępnych kilka opcji wcześniej obecnych w programie. Magazyn jest rozliczany wyłącznie w cenach netto. Wartość dokumentu magazynowego będzie określana wyłącznie w cenach netto, tak jak wartość samego magazynu. Ceny ewidencyjne liczone są wyłącznie metodą średniej ważonej.

Wprowadzono więcej weryfikatorów w module Towary. Efekt działania jest mniej inwazyjny - zamiast modalnego komunikatu, wyświetlany jest panel informacyjny, który trudno zignorować. Zachęcamy do dbania o porządek w magazynie.

Wprowadzono automatyczne sortowanie towarów według grupy, a następnie według nazwy i kodu.

Zobacz szczegółowy opis wszystkich aktualizacji


Nie masz jeszcze licencji? Możesz korzystać z programu przez 30 DNI bez żadnych zobowiązań.

Chcesz kupić licencję? Skorzystaj z oferty specjalnej z rabatem nawet do 50%.


Nie jesteś jeszcze przekonany? Sprawdź, dlaczego JZK.

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji codziennie. Zadzwoń do nas

Druczek
11.2 MB 17 marca 2018
Druczek PRO
11.1 MB 17 marca 2018
Fakturzysta
11.2 MB 17 marca 2018
Fakturzysta PRO
11.1 MB 17 marca 2018
Pakiet JZK
21.6 MB 17 marca 2018
Podatki JPK
11.6 MB 17 marca 2018
Przelewy
11 MB 17 marca 2018
Umowy
11.1 MB 17 marca 2018
Niezbędnik
11.1 MB 17 marca 2018
Dentysta
13.3 MB 17 marca 2018
Gabinet
13.4 MB 17 marca 2018
Hotel
11.1 MB 17 marca 2018
Kancelaria
11.1 MB 17 marca 2018
Lokator
11.1 MB 17 marca 2018
Majster
11.1 MB 17 marca 2018
Mecenas
11.1 MB 17 marca 2018
Restauracja
11.2 MB 17 marca 2018
Rolnik
11 MB 17 marca 2018
Serwis
11 MB 17 marca 2018
Szkoła
11.1 MB 17 marca 2018
Warsztat
11.1 MB 17 marca 2018

Instalacja jest prosta i automatyczna, wystarczy nacisnąć przycisk Instaluj. Zalecamy pozostawienie C:\JZK jako standardowej ścieżki instalacji (zobacz dlaczego).

Jeśli posiadasz już zainstalowany program JZK, wybierz AKTUALIZUJ PROGRAM z menu POMOC. Możesz także po prostu zamknąć program i uruchomić odpowiedni program instalacyjny. Pamiętaj jednak, żeby zainstalować aktualizację w dokładnie tym samym folderze, w którym instalowałeś oryginalną wersję programu.

Jeśli chcesz pracować fizycznej sieci lokalnej LAN, przeczytaj uważnie instrukcję instalacji w sieci. Zobcz inne informacje techniczne.

Jeśli potrzebujesz starszej wersji programu JZK, przejdź do archiwum. Pamiętaj, że wersje archiwalne nie obsługują wszystkich funkcji.

Do wykorzystania wszystkich funkcji wymagane jest Windows 7, Windows 8 lub Windows 10. Programy dadzą się uruchomić także w Windows XP oraz Windows Vista, ale w tych systemach nie ma możliwości obsługi TLS 1.2 oraz niektórych certyfikatów SSL, zatem nie działa JPK, e-Deklaracje oraz obsługa niektórych kont pocztowych. Nie będzie możliwe także korzystanie z usług on-line.