Baza wiedzy

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

Kontakt

KONTAKT BAZA WIEDZY APLIKACJE 365 POBIERZ ZAMÓW    

Kolumny w tabelach


Jak dodawać i usuwać kolumny w tabelach programu? Jak wyświetlić mniej albo więcej informacji?

Praktycznie każdy moduł programu oparty jest na tabeli, w której prezentujemy obiekty związane z tym modułem. Na przykład w module Faktury widać listę faktur.

Każdą z tabel przygotowaliśmy tak, aby odpowiadała typowej zawartości danego modułu. Na przykład w module Faktury znajdziesz takie kolumny, jak Data wystawienia, Numer faktury, Wartość brutto itp.

Może się jednak zdarzyć, że niektóre kolumny będą dla Ciebie zbędne albo będzie brakować ważnych dla Ciebie danych.

Możesz ustawić zawartość każdej tabeli w programie i wybrać takie kolumny, jakie są dla Ciebie odpowiednie:

prawy klawisz myszy - Tabela - Kolumny tabeli


Tu możesz wyłączyć kolumny, których nie potrzebujesz i dodać te, które będą dla ciebie przydatne.


Po prostu włącz albo wyłącz checkbox obok danej kolumny. Możesz także ustawić szerokość każdej kolumny w pikselach. Jeśli nie ustawisz szerokości danej kolumny, będzie ona miała szerokość zależną od treści zawartych tam danych.

Jedna kolumna w tabeli może mieć fabryczny atrybut auto. Oznacza to, że w miarę możliwości zajmie ona całą pozostałą przestrzeń na ekranie.

W niektórych modułach przygotowaliśmy standardowe kolumny domyślnie ukryte, które możesz włączyć w razie potrzeby. Na przykład w module Faktury jest kolumna Handlowiec, która domyślnie nie jest wyświetlana. Możesz ją włączyć, jeśli rozliczasz sprzedaż według handlowców.

Włączenie lub wyłączenie wyświetlania kolumny nie wpływa na zapisywanie danych. Również filtrowanie według treści zadziała także wtedy, jeśli dane pole nie jest widoczne na ekranie. W naszym przykładzie możesz wpisać nazwę handlowca, aby odfiltrować jego faktury - nawet, jeśli nazwy handlowca nie widać na ekranie.

Naciśnij Gotowe, aby zapisać ustawienia.

Ustawienia zapisywane są na stałe tylko dla podstawowych modułów programu, wyświetlanych na zakładkach. Ustawienie jest zapisywane dla konkretnego komputera, zatem w sieci każdy użytkownik może mieć własne ustawienia kolumn. Ustawienia zapisywane są w Rejestrze Windows w gałęziach HKEY_CURRENT_USER\Software\JZK\[Nazwa tożsamości]\Szerokości kolumn, Ukryte kolumny, Dodane kolumny.

Możesz dodać też inne, niestandardowe kolumny. » zobacz jak

2020-06-28

tabele

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Licencja ramowa · Wymagania techniczne · Referencje · Dane firmy

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-05-09 21:44 #38.7 for 3.238.130.97 @ec2-3-238-130-97.compute-1.amazonaws.com