OFERTA APLIKACJE ▾Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Baza wiedzy

Nieprawidłowe czcionki na wydruku


Co zrobić, jeśli wydruk generowany jest nieprawidłowo? Dlaczego czcionki na wydruku wyglądają inaczej, niż powinny?

Wydruki w aplikacjach Pakietu JZK 365 generowane są za pośrednictwem mechanizmu GDI w Windows. Mechanizm ten jest sprawny, wydajny i bardzo elastyczny. Ta elastyczność ma swoją cenę.

Jeśli czcionka, którą wybrałeś w ustawieniach, jest nieprawidłowa albo nieobecna, GDI robi wszystko, żeby tekst jednak wydrukować. Oznacza to w praktyce podstawienie byle jakiej czcionki, dosłownie pierwszej z brzegu, która odpowiada z grubsza zadanym parametrom. Wydruk zostanie wykonany, ale nie będzie prawidłowy.

Zalecamy wykorzystanie do wydruków wyłącznie czcionek, które zostały dostarczone z programem. Łatwo je wybrać. » zobacz jak

Niektóre elementy wydruku wymagają użycia czcionki z innymi parametrami, na przykład pogrubionej. Nie wszystkie czcionki mają odpowiednio zakodowane parametry wagi czcionki, interlinii, ligatury, obszar odcięcia, ale także polskie znaki diakrytyczne i znaki dodatkowe. Problematyczne są na przykład popularne czcionki Sakkal Majalla, Nyala oraz czcionki serii MT.

Normalny wydruk czcionką Sakkal Majalla wygląda tak:


Jeśli jednak wystąpi problem po stronie GDI, podstawiona zostanie pierwsza z brzegu czcionka, na przykład Arial. Efekt podstawienia będzie wyglądać tak:


Wybierając nietypową czcionkę do swoich wydruków upewnij się, że posiada ona prawidłowo zakodowane ligatury, znaki alfabetu polskiego, obrysy znaków, interlinie dla każdej z podstawowych wag (300, 400, 700) i każdego z podstawowych wariantów (kursywa 300, kursywa 400, kursywa 700). Unikniesz wtedy niespodzianek przy wydruku.

Zalecamy korzystanie ze standardowych styli wydruków, dostarczonych z aplikacją. W razie potrzeby można je dostosować do własnych oczekiwań. » zobacz jak

2021-03-20

drukowanie pdf

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-07-24 22:26 #42.3 for 3.235.174.99 @ec2-3-235-174-99.compute-1.amazonaws.com