Ustawienia wysyłania maili


Jak ustawić sposób wysyłania maili? Czy lepiej buforować maile, czy wysłać od razu?

Najpierw musisz prawidłowo skonfigurować konto pocztowe w programie. » zobacz jak

Ustaw teraz sposób, w jaki chcesz wysyłać maile. Przejdź do ustawień:

Opcje - Ustawienia aplikacji - E-mail

Ustaw, jak mają być wysyłane maile z programu:


Włącz opcję edytuj i potwierdzaj każdy mail, aby mieć kontrolę nad tym, co wysyłasz. Możesz dopisać kilka słów przewodnich albo po prostu sprawdzić, czy wszystko jest OK.

Opcja wysyłaj BCC każdego maila oznacza nadzór poczty: każdy wysyłany mail trafi dodatkowo na wskazany adres. To wygodne, jeśli wysyłasz faktury mailem i chcesz je od razu przekazywać do księgowej albo do szefa. BCC oznacza, że ten adres nie powinien zostać ujawniony oryginalnemu odbiorcy poczty.

Zalecamy włączenie opcji nie wysyłaj maili od razu, raczej zapisz w buforze. Dzięki temu masz dodatkową możliwość upewnienia się, czy wysyłana korespondencja jest prawidłowa. Maile gotowe do wysyłki znajdziesz w module Dokumenty - Poczta elektroniczna.

Jeśli włączysz opcję wyświetl komunikat informujący o zapisaniu w buforze, każdy zapis będzie potwierdzany komunikatem. Dzięki temu nie zapomnisz, że mail trzeba wysłać.

Włącz także opcję wyświetl komunikat informujący o wysłaniu maila, wtedy program potwierdzi prawidłową wysyłkę. Jeśli ta opcja nie będzie włączona, program będzie informować wyłącznie o problemach z pocztą.

Teraz możesz już wysyłać maile z programu. » zobacz jak

2021-02-07

e-mail

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się